Powrót do strony głównej konkursu

Pomysł na mikrogrant

Łazarski Festiwal Zdrowia

Klub Osiedlowy Krąg oraz Park Wilsona
Zgłaszający Centrum Inicjatyw Mlodziezowych HORYZONTY / 09.03.2017
1
1582
Cykliczne otwarte warsztaty z fizjoterapeutą dla mieszkańców dzielnicy Łazarz w różnym wieku, w tym przede wszystkim dla ludzi starszych. Zajęcia składać się będą z części teoretycznych i praktycznych, a wszystko zakończymy wspólnym piknikiem i różnymi atrakcjami dla wszystkich w Parku Wilsona.
Pełny opis

Festiwal zdrowia odbędzie się już niedługo, kiedy słońce zacznie świecić nad naszymi głowami. Warsztaty odbywać się będą cyklicznie, raz w tygodniu a poruszonymi tematami będą miedzy innymi:
- jak unikać złych pozycji postawy i nawyków w czynnościach codziennych, •
- przyczyny bólów kręgosłupa, jak temu zapobiec oraz jak skutecznie się ich pozbyć,
- jak pomagać i postępować z osobami niepełnosprawnymi.
Ale to nie wszystko, będzie również praktyczna część zajęć, w których weźmiemy udział w gimnastyce, nauczymy się również, stretchingu i wielu innych ćwiczeń poprawiających naszą wydolność, kondycje i precyzje. Dzięki aktywności fizycznej zwiększymy buzujące w nas endorfiny. Ułatwi nam to pozytywne spojrzenie na otaczający nas świat jak i również nabierzemy chęci do wszelakich działań.
Zakończenie festiwalu odbędzie się podczas kampanii „Czysty Łazarz” w parku Wilsona. Czekać tam na nas będzie wiele atrakcji dla różnych grup wiekowych i dla chętnych wspólny bieg dookoła parku. Wszystko to, aby pokazać, że RUCH TO ZDROWIE. Dodatkowo wspólna integracja sąsiedzka, dzień na świeżym powietrzu w jedności z naturą naładuje wszystkich dodatkową pozytywną energią.